01. Jedné noci se narodí dvě děti - chlapec, a děvčátko. Teplo domova je však dopřáno jen chlapci, otec rodiny je totiž posedlý myšlenkou na syna, jako dědice svého jmění. Esmeralda se narodila slepá a čekající život v chudé rodině. Toto vše se ale stalo až po velké záměně, kterou doňa Blanca Peňarealová zosnovala s Domingou, která se domnívala, že holčička, která se Blance opravdu narodila je mrtvá. Děti tedy vyměnily.

06. Jose Armando se setkává s Adrianem, synem Dionýsia, který je pravou rukou Rudolfa, jeho otce. Doktor Lucio Malaver, který krásně, ale slepě miluje Esmeraldu neustápe opakuje, že k němu patří, se snaží předčítáním knih rozšířit dívčino vzdělání. Mezitím si Blanca povšimne, že synův vztah ke Graciele je velice odměřený a chladný.

74. Esmeralda konečně vidí, a raduje se ze svého syna, kterého má s José Armandem. Stéle pracuje v nemocnici, kam se již brzy dostane i Lucío Malaver, který jí ze srdce miluje. Je však Esmeralda skutečně šťastná?

99. Esmeralda je zasnoubená, a datum svatby se blíží. Její chlapeček bude ít konečně otce, a Esmeralda hodného muže. Bude však Alvaro tím pravým?